polishenglish
scroll-down
Technologia – nowoczesność – partnerstwo

Oferujemy kompleksowe, innowacyjne, specjalistyczne usługi z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, outsourcingu procesów biznesowych, szkoleń, a także z sektora OZE i energetycznego.

Aktualności

Archiwum

Matury 2023, co studiować, by dobrze zarabiać?

Poniedziałek to trzeci dzień matur. Przed maturzystami ważne decyzje dot. przyszłej kariery zawodowej. Statystyki nie pozostawiają złudzeń. Wyższe wykształcenie cały czas jest w cenie. Według OECD pracownicy pełnoetatowi, którzy ukończyli studia wyższe, w 2020 roku zarabiali o 20 proc. więcej niż osoby z wykształceniem średnim. Mimo to, blisko jedna trzecia tegorocznych maturzystów jeszcze na początku roku nie wiedziała co chce studiować. Za to dużo więcej młodych ludzi wie, że w ogóle nie chce iść na studia.

 

Jakie kierunki wybrać, by mieć pewność, że dostanie się dobrze płatną pracę? Informatyka, logistyka, czy budowa maszyn to jedne z wartych do rozważenia?

 

Ogólnopolski system monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów (ELA) gromadzi dane dotyczące zatrudnienia, wynagrodzeń i bezrobocia wśród studentów, doktorantów i absolwentów studiów wyższych w zależności od uczelni, kierunku i stopnia studiów (pierwszego stopnia, drugiego stopnia lub jednolite magisterskie).

Informacje stanowiące bazę do budowania raportów pochodzą z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Zintegrowanej Sieci Informacji o Nauce i Szkolnictwie Wyższym - Centralna Ogólnopolska Sieć Teleinformatyczna (POL-on). Badanie jest opracowane na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Dzięki danym prezentowanym w serwisie ELA można dowiedzieć się, ile zarabiają studenci poszczególnych kierunków studiów. Prezentujemy te, po których można zarobić najwięcej.

 

Oto osiem kierunków, które gwarantują dobrze płatną pracę !

 

1. Informatyka

Kierunek ten od wielu lat znajduje się na czele najbardziej opłacalnych. Osoby, które go wybiorą, nie muszą czekać na ukończenie studiów, by znaleźć pracę - bardzo często podejmują ją już w trakcie nauki. Rozwój technologiczny, jakiego jesteśmy świadkami, tylko zwiększył zapotrzebowanie na pracowników z tego sektora, więc ich perspektywy zawodowe są lepsze.

2. Logistyka

Pandemia wpłynęła na rozwój usług e-commerce, co przełożyło się na ogromne zainteresowanie pracownikami z branży logistycznej. Nie bez znaczenia jest też fakt, iż Polska jest coraz częściej wybierana jako miejsce lokalizacji inwestycji magazynowych przez wiele firm. Nowe magazyny budują Amazon czy Allegro. Jak wynika z danych ELA, studenci tych kierunków pracę na etacie otrzymują zaraz po studiach.

3. Mechanika i budowa maszyn

Kierunki techniczne uchodzą za jedne z najbardziej przyszłościowych. Dane ELA tylko to potwierdzają. Absolwenci tego kierunku mają szansę zostać konstruktorem-mechanikiem, technologiem programistą maszyn lub ich operatorem. Pracę znajdują nie tylko w firmach produkujących maszyny, ale także w firmach konsultingowych.

4. Architektura

To jeden z najpopularniejszych kierunków studiów od lat, jednak w ostatnich latach przeszedł spore zmiany. Budowa domu, bloku czy mostów polega dziś bowiem na stosowaniu wielu nowości technologicznych. Bez większych problemów pracę znajdą studenci architektury, którzy zapoznają się również z nowinkami związanymi z systemami sterowania inteligentnymi budynkami.

5. Budownictwo

Branża budowlana jest jedną z tych, w których bezrobocie jest stosunkowo niskie. Do tego zapotrzebowanie na pracowników jest ogromne i cały czas rośnie. Sektor szacuje, że obecnie brakuje na rynku nawet 60 tysięcy pracowników. Muszą to być osoby z odpowiednimi kwalifikacjami i nieraz posiadające odpowiednie uprawnienia, więc bardzo trudno jest je ściągnąć np. z zagranicy. Dlatego perspektywy pracy przed absolwentami tego kierunku są bardzo optymistyczne.

6. Automatyka i robotyka

Układy i systemy automatyki znajdziemy dziś w prawie wszystkich dziedzinach życia, zwłaszcza w gospodarce, przemyśle i nauce. Automatyzacja i robotyzacja bezpośrednio wpływają na całe nasze życie. Widać to doskonale w czasie pandemii, gdzie wiele firm zdecydowało się zainwestować w tego typu rozwiązania.

7. Energetyka

W ubiegłym roku branża energetyczna była jedną z najszybciej rozwijających się i zmieniających w Polsce. Dlatego pracownicy są w niej pilnie poszukiwani, jednak nie wszyscy. Dużą rolę w budowie listy niezbędnych kompetencji odgrywa transformacja w kierunku pozyskiwania energii z ekologicznych źródeł.

8. Metalurgia

Absolwenci tego kierunku studiów potrzebowali średnio pół miesiąca, żeby znaleźć pracę na etacie. Wybierając go, zdobyli wiedzę m.in. z zakresu metalurgii ekstrakcyjnej, recyklingu metali, utylizacji odpadów technologicznych, podstaw informatyki, automatyki oraz ekologii czy z zakresu przetwórstwa metali i stopów. To wiedza potrzebna w wielu firmach związanych nie tylko z przemysłem metalowym, ale też wydobywczym, branży recyklingu metali czy energetyce.

 

Najbardziej opłacalne kierunki studiów

 

Według Ekonomicznych Losów Absolwentów na najwyższe zarobki, jeśli chodzi o studia stacjonarne, mogą liczyć absolwenci kierunków inżynieryjnych. Uwzględniając próbę wynoszącą pow. 50 absolwentów, pierwsza dziesiątka kształtuje się następująco:

 •   Informatyka na Politechnice Warszawskiej, II stopnia – 11 111,86 zł brutto,
 • Teleinformatyka na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, II stopnia – 9528,62 zł brutto,
 • Pielęgniarstwo w Wyższej Szkole Nauk Stosowanych w Rudzie Śląskiej, II stopnia – 9185,46 zł brutto,
 • Elektronika i telekomunikacja w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, II stopnia – 7696,63 zł brutto,
 • Analiza danych – big data w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, II stopnia – 7545,2 zł brutto,
 • Automatyka i robotyka w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, II stopnia – 7536,58 zł brutto,
 • Zarządzanie finansami przedsiębiorstwa, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, II stopnia – 7487,52 zł brutto,
 • Metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne, w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, II stopnia – 7437,75 zł brutto,
 • Informatyka i systemy informacyjne, Politechnika Warszawska, I stopnia – 6916,14 zł brutto,
 • Położnictwo, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, II stopnia – 6906,37 zł brutto

 

Najwyższe zarobki według dziedzin kształcenia

Odnosząc się do dziedzin kształcenia, to bezsprzecznie na najwyższe płace mogli liczyć absolwenci nauk inżynieryjno-technicznych, a przykłady ich wynagrodzeń obrazują wcześniej omówione dane. W przypadku nauk humanistycznych najwyższe zarobki (przy próbie pow. 50 absolwentów) wskazano na filologii (4749,87 zł brutto), lingwistyce stosowanej (4603,74 zł brutto) czy historii sztuki (4192,17 zł brutto).

Jeśli chodzi o nauki medyczne i nauki o zdrowiu, to pierwsze miejsce zajęło pielęgniarstwo (9185,46 zł brutto), położnictwo (6918,07 zł brutto) oraz ratownictwo medyczne – 6127,12 zł brutto.

– Rzeczywiście jest tak, że widzimy, że w branży IT publikacja widełek wynagrodzeń jest najczęstsza. Jednak liczymy na to, że sytuacja w innych branżach ewoluuje, idąc za przykładem szeroko rozumianego rynku technologicznego – mówi nam Konstancja Zyzik, ekspertka ds. rekrutacji i rozwoju talentów w Grupie Pracuj.

 

Co 10. maturzysta nie planuje iść na studia. Co 3. nie wie co chce studiować

 

Tymczasem na początku 2023 roku firma Vulcan, która działa w branży edukacyjnej, zapytała ponad tysiąc maturzystów o ich plany na przyszłość. Okazało się, że wielu z nich ma problem z podjęciem decyzji jakie studia wybrać. 26 proc. młodych ludzi nie wie, jakie studia wybierze, a 12 proc. deklaruje, że w ogóle nie zamierza studiować. 

Swoją niechęć do podjęcia studiów zrzucają na karb życia w świecie VUCA, czyli w świecie gdzie jedyną pewną jest zmiana. Dlatego uważają, że studia - w tradycyjnej formule - nie są w stanie nadążyć za zamianami technologicznymi i oczekiwaniami kompetencyjnymi pracodawców. Po prostu programy nauczania zmieniają się dużo wolniej, niż świat, w którym żyją. W tym podejściu nie są odosobnieni. - Prawie żadne formalne wykształcenie dostępne w tej chwili na rynku nie daje gwarancji, że w przyszłości jakiś pracodawca będzie chciał za określony zestaw kompetencji zapłacić. Dlatego mam wątpliwości, czy w ogóle doradzałabym mojemu dziecku pójście na studia. Bez wątpienia kierunki techniczne oraz te związane z cyfryzacją i analizą danych wciąż gwarantują pozyskanie szerokiego wachlarza cennych umiejętności, jednak przy dzisiejszej dynamice i rozwoju technologii równie ważne jest samodzielne dokształcanie się na bieżąco. Tradycyjne uczelnie nie nadążają jeszcze za tymi trendami i nie oferują wystarczająco szerokiej oferty edukacyjnej - w rozmowie z PulsHR.pl kilka miesięcy temu mówiła Lucyna Pleśniar, prezes agencji rekrutacyjnej People.

 

W podobnym tonie wypowiadał się Bartłomiej Szmajdziński, dyrektor HR w grupie Orbis/AccorInvest Europa Wschodnia.

- Aby utrzymać się na rynku pracy, istotny jest ciągły rozwój, inwestowanie w siebie i nabywanie nowych kompetencji. Ukończona szkoła czy kurs mogą już nie być wystarczające. Ważne jest, aby patrzeć na ścieżkę kariery szeroko i budować różne kompetencje, bo to wyraźnie zwiększa naszą skuteczność. Szczególnie obszar automatyzacji pracy administracyjno-analitycznej zaczyna być możliwy w rękach każdej osoby, kiedy jeszcze niedawno był delegowany na działy IT albo realizowany przez stanowiska asystenckie, które zanikają - podsumowywał nasz rozmówca.

 

 

 

 

 

ChatGPT - jakie daje nam możliwości?

Jakie są zastosowania ChatGPT w rekrutacji? Jakie rekrutacyjne treści można tworzyć za pomocą Al? Czy sztuczna inteligencja zastąpi rekruterów?

 

ChatGPT – a rekrutacja – jak dobrze wykorzystać jego możliwości?

 

ChatGPT to rewolucyjne udogodnienie czy poważne zagrożenie dla świata „ludzkich rekrutacji”? Kiedy kilka, a nawet kilkanaście lat temu na rynku pojawiły się pierwsze systemy wpierające pracę HRowców i rekruterów, takie jak systemy ATS, wiele osób obawiało się, że mogą zastąpić ludzi. Czas pokazał, że zastosowanie i popularyzacja takich narzędzi nie zastępuje pracowników HR, ale dzięki nim praca jest szybsza, bardziej komfortowa, efektywna. HRowcy zyskują czas na to, co najważniejsze, czyli interakcję z pracownikami i kandydatami do pracy. Umiejętności korzystania z systemów ATS, HRM, HCM stały się pożądanymi, a nawet niezbędnymi kompetencjami

 

Czym jest ChatGTP?

 

Chatbot opracowany przez OpenAI, wykorzystujący model języka GPT-3.5 i służący do generowania odpowiedzi na dane wprowadzane przez użytkownika. Model ten został opracowany na podstawie dużych zbiorów danych, aby prowadzić rozmowę i móc angażować się w różne tematy, od ogólnych rozmów po określone obszary wiedzy.

Chat został stworzony z myślą o zastosowaniach związanych z przetwarzaniem języka naturalnego. Takich jak tłumaczenie, generowanie tekstu, rozpoznawanie mowy, generowanie wypowiedzi na podstawie zapytań użytkowników i wiele innych.

To, co nadal zaskakuje wiele osób, to fakt, że czat jest w stanie porozumiewać się z ludźmi w naturalny sposób. Ta cecha umożliwia jego wykorzystanie w systemach dialogowych, chatbotach oraz innych aplikacjach, które wymagają interakcji z użytkownikami w języku naturalnym.

 

Możliwości wykorzystywania ChataGPT w rekrutacji

 

ChatGPT może mieć kilka zastosowań w rekrutacji, zwłaszcza w kontekście komunikacji z kandydatami i oceny ich kwalifikacji. Sam ChatGPT zapytany o pomysły na wykorzystanie go w rekrutacji podaje taką oto listę (choć warto mieć na uwadze, że nie wszystkie jego propozycje będą zgodne z obowiązującym w Polsce prawem):

 • Wstępna selekcja kandydatów, na podstawie odpowiedzi udzielanych przez nich na zadane przez system pytania.
 • Wsparcie dla kandydatów – ChatGPT mógłby działać jako interaktywny asystent, pomagając kandydatom w zrozumieniu wymagań stanowiska, udzielając odpowiedzi na ich pytania i zapewniając wsparcie na każdym etapie procesu rekrutacji.
 • Analiza treści CV, aby ustalić, czy kandydat posiada wymagane kwalifikacje i doświadczenie. Dzięki temu można byłoby np. skrócić czas analizy i weryfikacji aplikacji.
 • Personalizacja procesu rekrutacji – choć może się to wydawać dziwne, ChatGPT może pomóc w dostosowaniu procesu rekrutacji do indywidualnych potrzeb kandydatów. Co w efekcie przyczynia się do zwiększenia zadowolenia z procesu rekrutacyjnego i lepszego dopasowania kandydatów do oczekiwań pracodawcy i vice versa.

 

Chat GPT a tworzenie treści dla HR i rekrutacji

 

Już teraz wielu marketerów i twórców treści wspiera się w pracy narzędziami opartymi na sztucznej inteligencji. Podobne zastosowanie może mieć ChatGPT, który HRowcy i rekruterzy mogą poprosić o pomoc w tworzeniu treści. Przykładami są:

 • Automatyczne tworzenie ogłoszeń o pracę, które przyciągną uwagę potencjalnych kandydatów i zachęcą ich do aplikowania.
 • Tworzenie treści na strony internetowe i media społecznościowe, takie jak posty, artykuły, informacje o karierze i wiele innych.
 • Automatyczne generowanie wiadomości dla kandydatów, takich jak informacje o statusie rekrutacji, informacje o zmianach w procesie rekrutacyjnym i wiele innych.
 • Tworzenie opisów stanowisk, które dokładnie przedstawią wymagania i kwalifikacje potrzebne na danym stanowisku.
 • Tworzenie raportów i analiz dotyczących procesu rekrutacyjnego, takich jak raporty dot. efektywności rekrutacji, czy analizy wyników testów kwalifikacyjnych.

 

Zastosowanie chatGPT w tworzeniu treści rekrutacyjnych

 

Mówi się, że odpowiedzi generowane przez czat są tak dobre, jak pytanie, które mu się zada. To jest prawda! Jeśli pytania są przemyślane i dobrze zadane, wówczas wsparcie w tworzeniu treści przynosi znaczenie lepsze rezultaty i więcej korzyści niż tylko skrócenie czasu przygotowywania tekstów. Jakie to korzyści?

 • Personalizacja treści dla różnych kandydatów. Na podstawie informacji o poszukiwanych kandydatach i np. ich person, ChatGPT może wygenerować spersonalizowane wiadomości, które są dostosowane do potrzeb, umiejętności i doświadczenia każdego kandydata.
 • Ulepszanie opisów stanowisk poprzez uzupełnienie ich o specjalistyczne słownictwo i podpowiedzi dotyczące wymagań, czy oczekiwań dla konkretnej pozycji.
 • Wspieranie rekrutacji wielojęzycznej, ponieważ ChatGPT jest w stanie generować treści rekrutacyjne w różnych językach, co niewątpliwie pomaga w rekrutacji kandydatów z różnych regionów lub krajów.
 • Optymalizacja SEO, czyli optymalizacja treści rekrutacyjnych pod kątem wyszukiwarek internetowych, co pozwala na większe szanse na znalezienie oferty pracy lub strony internetowej pracodawcy przez potencjalnych kandydatów.
 • ChatGPT może też być wykorzystany do generowania zautomatyzowanych wiadomości dla kandydatów na różnych etapach procesu rekrutacji, co pozwala na oszczędność czasu i zwiększenie efektywności rekrutacji.

Zagrożenia jakie wynikają z zastosowania ChatGPT przy tworzeniu treści rekrutacyjnych

 

Naturalnie nowoczesna technologia to nie tylko wygoda, beztroska i same korzyści. Warto pamiętać, że istnieją pewne zagrożenia, które mogą wynikać z zastosowania ChatGPT.

Jednym z ryzyk jest brak autentyczności treści. Jeśli wszystkie publikowane treści rekrutacyjne są generowane przez ChatGPT i nie podlegają weryfikacji, to może to prowadzić do braku ich autentyczności i oryginalności. Teksty generowane przez czat mają swoje cechy charakterystyczne, a bardziej czujni kandydaci, szybko je wychwycą. To z kolei może negatywnie wpłynąć na zaangażowanie kandydatów.

Szczególną uwagę, przede wszystkim na początku współpracy z czatem AI, należy zwrócić na poprawność użytego słownictwa i nomenklatury branżowej. Kandydat do IT, czy handlowiec z doświadczeniem w branży medycznej może mieć inne oczekiwania i wymagania, używać innego słownictwa niż podobny specjalista, ale doświadczony w pracy w branży motoryzacyjnej. Tu pomocne będzie precyzowanie i uszczegóławianie zapytań kierowanych do czata, a także prosta weryfikacja polegająca na sczytaniu tych treści.

W serwowanych przez Chat treściach mogą też występować powtórzenia, czy rażące oko schematy. Tu także pomoże weryfikacja i modyfikacja tego, co proponuje nam ChatGPT.

Na koniec to, o czym należy szczególnie pamiętać, czyli bezpieczeństwo danych kandydatów. Choć ChatGPT oferuje wiele kuszących możliwości, to nie zalecamy podawania mu wrażliwych danych kandydatów. Podanie danych osobowych i kontaktowych, takich jak adres e-mail lub numer telefonu, może stanowić poważne zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa tych danych.

 

 

Wszystkie te możliwości ChatuGPT to nie zagrożenia, ale szanse. Wykorzystanie tych szans może prowadzić do lepszego zoptymalizowania procesów rekrutacyjnych, zwiększenia skuteczności poszukiwań pracowników oraz poprawy wizerunku firmy jako pracodawcy. Czy to nie kusząca wizja?

 

 

Źródło:

 

 

 

PIT 11

INFORMUJEMY iż na stronie www.ts24.pl  jest dostępny do pobrania PIT-11 w formie elektronicznej. Wszystkie osoby współpracujące z Manbroker w 2022 roku taki PIT mogą już pobrać.
Na podany przy rejestracji nr telefonu przyjdzie jednorazowe hasło i login - można się już zalogować poprzez odpowiednią zakładkę.
Po zalogowaniu można już pobrać dokument w formie PDF.
PIT dostępny na stronie do 24.02.2022r.
W razie problemów prosimy o kontakt mailowy (biuro@manbroker.pl), lub tele…Zobacz więcej

Grudzień na rynku pracy - raport

Czy rekrutacja w Polsce rośnie, czy maleje? Odpowiedź znajdziecie w najnowszym raporcie przygotowanym przez firmę doradczą #GrantThornton Poland na podstawie danych zebranych m.in. przez #ATSElement .
Z analizy Grant Thornton wynika, że w grudniu 2022 r. opublikowano jeszcze więcej ogłoszeń rekrutacyjnych niż w analogicznym miesiącu 2021 r. To bardzo dobry wynik!!

 

https://elementapp.ai/blog/wp-content/uploads/2023/01/Oferty-pracy-w-Polsce-grudzien-2022.pdf?fbclid=IwAR1umegVGmC_gj8nV4liO6qxKCBoCGCfjvCUIcahBJu1pSd6DxSfpOjhx1Y

 

Żródło: https://elementapp.ai

Rekrutacja w święta. Ile zarobi Mikołaj, a ile kelner?

Polacy zaciskają pasa i uważają na wydatki, ale biznes rusza ze świątecznymi akcjami, promocjami i rekrutacjami. Pojawia się wiele ofert pracy sezonowej, m.in. w logistyce, sprzedaży ryb czy choinek, pakowaniu prezentów czy promocji produktów.

 

Sklepy i usługodawcy robią wszystko, żeby to akurat u nich wydać świąteczny budżet, stąd rośnie zapotrzebowanie na sprzedawców, pracowników logistyki, e-commerce czy Mikołajów - wyjaśnia założyciel Personnel Service Krzysztof Inglot.
Od lat niekwestionowanym liderem listy zarobków w zawodach świątecznych jest Mikołaj. Stawki na tym stanowisku wahają się od 25 do 200 zł netto za godzinę pracy.
Okres przedświąteczny generuje zapotrzebowanie na kelnerów i pomoc kuchenną. Zwłaszcza w tym roku należy spodziewać się wzmożonego ruchu, co oznacza, że nie zabraknie ofert pracy w tej branży.

 

 Od pojawienia się w Polsce COVID-19 termin przedświąteczna gorączka nieco zmienił znaczenie. W pandemii święta upływały pod znakiem zamknięcia galerii, ograniczeń w spotykaniu się i niepewności. Teraz głównym utrapieniem Polaków są wysokie ceny, które powodują, że z rozwagą podchodzimy do każdego zakupu. To jednak nie zmieniło strategii sklepów, które kuszą świąteczną atmosferą i promocjami, by zmobilizować klientów do większych wydatków. A te zgodnie z Barometrem Providenta będą oscylowały w okolicach 1,2 tys. zł, czyli 500 zł mniej niż przed pandemią. Sklepy i usługodawcy robią wszystko, żeby to akurat u nich wydać świąteczny budżet, stąd rośnie zapotrzebowanie na sprzedawców, pracowników logistyki, e-commerce czy Mikołajów i Śnieżynki – wyjaśnia założyciel Personnel Service Krzysztof Inglot.

 

Mikołaj zarobi najwięcej, potem kurier i sprzedawca

 

Od lat niekwestionowanym liderem listy zarobków w zawodach świątecznych jest Mikołaj. Stawki na tym stanowisku wahają się od 25 do 200 zł netto za godzinę pracy. Nieco niższe stawki otrzymuje Mikołaj pracujący w galerii handlowej, wyższe można otrzymać za „występ” na firmowej wigilii czy domowym spotkaniu.

 

Imprezy firmowe będą odbywały się teraz z większym natężeniem, co jest wynikiem dwóch rzeczy. Po pierwsze po dwóch latach wigilie świąteczne nie będą upływały pod znakiem obostrzeń związanych z COVID-19. Po drugie praca hybrydowa odbija się na pracownikach i ich integracji. Stąd rośnie znaczenie wspólnych spotkań. I mimo że koszty stają się solą w oku pracodawców, wigilie pracownicze nie będą tym elementem, na którym firmy będą oszczędzały.

 

Poza Mikołajem na dobre zarobki w okresie świątecznym mogą liczyć także kurierzy. Zbliżający się boom zakupów świątecznych generuje na nich ogromne zapotrzebowanie, a górne widełki płacowe są bardzo atrakcyjne. Kurier w okresie świątecznym zarobi od 17,5 do  40 zł netto za godzinę.

Sprzedawcy choinek i sprzedawcy karpi w tym roku zarobią od 19 do nawet 30 zł netto za godzinę.

 

Ozdabiają nasze prezenty i choinki

 

Osoby, które zajmują się produkcją ozdób świątecznych zarobią od 17,5 do 25 zł netto za godzinę. Tutaj zarobki zależą od nakładu pracy. Na największą stawkę mogą liczyć osoby, które malują bombki ręcznie.

Osoby, które zajmują się pakowaniem świątecznych prezentów, zarobią od 17 do 19 zł netto za godzinę.

Nieco mniej od Mikołaja zarobi jego pomocnica, czyli Śnieżynka, której stawka godzinowa mieści się w przedziale od 17,5 do 25 zł netto za godzinę. Na podobne pieniądze może liczyć hostessa, która najczęściej w centrum handlowym odpowiada za promocję produktów lub usług. Jej zarobki będą wynosiły od 16 do 21 zł netto za godzinę.

 

 

 

Źródło:  https://www.pulshr.pl/praca-tymczasowa/swieta-pod-znakiem-rekrutacji-ile-zarobi-mikolaj-a-ile-kelner,94065.html

Connecting Resources

0+

zadowolonych klientów

0+

lat na rynku

0+

zatrudnionych pracowników

Nasz zespół

Z nami zyskasz aktywnego i rzetelnego partnera do wdrożenia nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie projektów.

Partnerzy

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

TEL
+48 58 523 21 38

FAX
+48 58 554 42 87

E-MAIL
biuro@manbroker.pl

Rozwiń formularz
Zwiń formularz

Formularz kontaktowy

Skorzystaj z naszego formularza i zostaw nam wiadomość!